O Nas

Pasieka Norbee Norbert Czupowski została założona w 2015 roku.

Będąc małym chłopcem wiedziałem, że pszczelarstwo jest częścią mojej rodziny. Moja babcia, wujkowie, stryjowie od zawsze obcują z pszczołami. Jedni hobbystycznie, inni zawodowo. Pomoc przy pszczołach od najmłodszych lat sprawiała mi dużą przyjemność, satysfakcję oraz ogromne zainteresowanie. Wraz z wiekiem, sezon w sezon, czynnie uczestniczyłem w pracach pasiecznych. Głównie służyłem pomocą babci, która przy podeszłym wieku potrzebowała wparcia przy około 50-rodzinnej pasiece.

Ogrom pracy, który został wspólnie włożony w rozwój pasieki zaowocował tym, że została podjęta decyzja o przekształceniu drobnej pasieki w pasiekę zawodowo-hodowlaną.

Obecnie pasieka liczy 100 rodzin. Prowadzimy sprzedaż matek użytkowych nieunasienionych i unasienionych (naturalnie i sztucznie), produkujemy odkłady i pakiety pszczele. Produkcja miodu ogranicza się do własnych potrzeb, bądź ewentualnych potrzeb najbliższych.

Norbee Pasieka Ule drewniane

Rok 2018 również niesie za sobą duży krok w kierunku rozwoju pasieki hodowlanej. Aktualnie prowadzone są prace nad linią pszczół, która będzie selekcjonowana i doskonalona wyłącznie w obrębie naszej pasieki. Przypuszczamy, że w roku 2019, zostanie otwarta księga w KCHZ dla tej linii.

Do roku 2018, podczas okresu zimowego, produkowane były ule na potrzeby naszej pasieki. Od jesieni 2018 r. do sprzedaży wchodzą ule drewniane jednościenne oraz ocieplane. Wiosną 2018 r. duży wymiar czasu przeznaczamy na kompletowanie i wymienianie sprzętu, aby spełnić wymagania klientów wobec zamawianych uli. Zakup nowych narzędzi i sprzętu, w pełni zapewni naszej stolarni produkcję uli drewnianych o najwyższej jakości.

Następnym ważnym krokiem było przejęcie pasieki po zmarłym wuju, rodzin na ramce warszawskiej zwykłej oraz wielkopolskiej. Wszystkie rodziny oraz cały asortyment pasieczny został przewieziony do Krajewa Łętowa, gdzie u boku Krzysztofa Gumkowskiego mogłem korzystać z reszty sprzętu, pomieszczeń oraz dobrej lokalizacji.

Norbee Gospodarstwo Pszczelarskie
Pasieka Norbee

Obowiązki związane z pracą pasieczną, wykonywane są wyłącznie przez członków rodziny. W związku z tym, Pasieka Norbee jest gospodarstwem przepełnionym miłością do pszczół, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.